Nowocześnie i funkcjonalnie

Jak urządzić mieszkanie nowocześnie i funkcjonalnie?

Jak urządzić mieszkanie nowocześnie i funkcjonalnie?

Przyszedł czas by zastanowić się jak praktycznie i modnie urządzić nowe cztery kąty. Wszystko w naszych rękach! Jednak co zrobić, by zrealizować nasze wnętrzarskie marzenia?

Dla wszystkich klientów Dom pod Akacją przygotowaliśmy pakiety remontowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić nawet 2000 zł!

Zacznijmy od podziału wnętrza na główne strefy

Strefa dzienna to miejsce spotkań, rozrywki, ale także odpoczynku. To miejsce, które odbieramy wszystkimi zmysłami. Podstawą przy aranżacji wnętrz jest odpowiednie oświetlenie z uwzględnieniem zarówno źródeł światła dziennego jak i sztucznego.  Prawidłowo oświetlone pomieszczenie sprawia wrażenie panującego w nim ładu i porządku, dzięki czemu nasz organizm potrafi szybciej się zregenerować.

Zacznijmy od salonu, który spełnia rolę reprezentatywnego miejsca każdego mieszkania. Najczęściej kojarzymy go z dużą sofą i unoszącym się w tle aromatem świeżo mielonej kawy. Nawet jeśli nasz salon nie jest zbyt duży istnieje wiele możliwości praktycznego ustawienia mebli. Większość z nas wciąż wybiera klasykę stawiając wypoczynek na wprost ekranu telewizora. W nowoczesnej wersji telewizor zastępujemy przyjemnym (bio!) kominkiem. Zimą zaszywam się w nim z ciepłym kocem i książka, latem otwaramy szeroko balkon wpuszczając do mieszkania podmuch świeżego powietrza. Tak, salon to zdecydowanie ważne miejsce w naszym domu.

Strefa nocna to pokoje sypialniane. Miejsce odpoczynku, wyciszenia i spokoju.
Podczas urządzania tego rodzaju wnętrz zwróćmy uwagę na kolory. Wybierajmy stonowane barwy ścian, tak by zbędnie nas nie rozpraszały. Przy wyborze dekoracji kierujmy się delikatnością, która dodatkowo ociepli i uspokoi wnętrze.

Kolejnym punktem organizacji przestrzeni jest przedpokój. To właśnie tam witamy gości, innym razem odstawiamy torby po dniu pełnym zakupów. Często jest to niewielka przestrzeń, na której warto ograniczyć ilość mebli. Ich właściwy dobór i usytuowanie to podstawa. Zabudowana garderoba, szafka na buty i lustro to elementy stanowiące klucz do sukcesu. Najważniejsze aby nie zaburzać ciągów komunikacyjnych i jednocześnie pomieścić wszystko co niezbędne.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Jednym z podstawowych trików służących optycznemu powiększeniu przestrzeni jest montaż luster. Lustra odbijają promienie słoneczne jednocześnie skutecznie rozświetlają pomieszczenie. Zdecydowanie korzystnie wpływa na nasze samopoczucie! Stosowanie we wnętrzach elementów szklanych sprawia, że pomieszczenie zdaje się być przestronne i nowoczesne. Szklanym akcentem mogą być witryny, blaty stołów czy np. nowoczesne transparentne krzesła, które pasują do każdego wnętrza.

Skorzystaj z przygotowanej dla Ciebie karty remontowej i oszczędzaj pieniądze

Więc chodź, pomaluj mój świat

Palety pełne barw skutecznie utrudniają nam wybór jednego wiodącego koloru. Warto zastanowić się na czym tak naprawdę nam zależy. Biel optycznie powiększa wnętrze, zieleń uspokaja, a szarość w zależności od zestawienia raz dodaje elegancji innym razem ochładza pomieszczenia. Zawsze bezpiecznym wyborem zdają się być ponadczasowe kolory bazowe. By uniknąć nudy możemy wykorzystać różne nasycenia pigmentów lub połączyć ze sobą od 4 do 8 odcieni o podobnej palecie kolorystycznej. Mocne barwy zdecydowanie sprawdzą się w detalach.
Ozdobą wnętrz są także tkaniny, zarówno w postaci zasłon, dywanów czy poduch. Wybierając wzory i tekstury pamiętajmy o umiarze, dobrze jeśli przykuwają wzrok, jednak szybko mogą zdominować całą przestrzeń. Aby spersonalizować wnętrzne używajmy dodatków, pamiętając również, że z czasem ich zmiana na pewno będzie mniej kosztowna niż kolejny generalny remont.

Wielofunkcyjność to ponadczasowość

Wielofunkcyjności mieszkania szczególnie dotyczy jego wyposażenia. Dobrze, jeśli wybrane przez nas meble z jednej strony potrafią zaoszczędzić przestrzeń, a z drugiej ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Oprócz mebli równie ważne jest oświetlenie, dlatego każde z nich warto wybierać pod kątem użyteczności. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z ich walorów estetycznych! Przykładem mebla wielofunkcyjnego może być sofa. Rozkładana pozwala przenocować gości, a jej pojemnik pomieści pościel lub sezonową odzież. Wybierajmy wyposażenie zgodnie z naszym gustem, jednak nie zapominając, że ma być to przede wszystkim odpowiedź na nasze potrzeby.

Zapraszamy do kontaktu!

603 201 106

697 088 016

Apartamenty nowe mieszkania zabrze sprzedaż mieszkań zabrze mieszkania na sprzedaż zabrze